Обробка
музики
Мета: познайомити учнів з обробками народної вокальної
музики та видозміненням народної пісні за допомогою специфічних музичних
прийомів шляхом гармонізації, аранжування або транскрипції.
Ознайомитись з видатними іменами українських композиторів
М.Леонтович, Л.Ревуцький, М.Лисенко.
Формувати почуття зацікавленості творами хорового
мистецтва, виховувати патріотичні почуття до творів вітчизняної музики.
Компетентності: пізнавальна, соціокультурна.
Обладнання: портрети композиторів, ноутбук, відеофільми, підручник музичне
мистецтво 7 клас.
Музичний матеріал: М.Леонтович «Щедрик», «Гра в зайчика»,
«Женчичок-бренчок», «Дударик», М.Лисенко «Ой чи довго ще нам» з опери «Тарас
Бульба» , Л.Ревуцький «Хустина».
Тип уроку : комбінований , поглиблення теми.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Знайомство з видатними композиторами хорового мистецтва,
які в своїй творчості приділяли велику увагу обробці народної пісні
М.Леонтович, М.Лисенко, Л.Ревуцький – слухання творів.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
Повторне слухання твору Й.Баха «Токата і фуга» ре мінор
(сучасна обробка британська скрипалька В.Мей).
Запитання вчителя
А) Які враження справила на вас музика?
Б) Що нового у
засобах виразності цього твору ви почули у новому виконанні?
ІV. Слухання музики
М.Леонтовича «Щедрик», «Дударик».
А) Перегляд
відеофільму .
Б) Твори М.Лисенка «Ой чи довго ще нам» з опери «Тарас Бульба».
В) Л.Ревуцький «Хустина».
Запитання вчителя:
А) чи сподобались вам хорові твори?
Б) які враження та емоції викликали вони у вас?
V. Вокально – хорова робота.
А) вправи
розспіву, українська народна пісня «Дівчино моя переяслівко».
Б) музика М.Квінти пісня «Одна калина», виконання пісні,
робота над чистим інтонуванням , дикцією.
В) повторення пісні В.Івасюка «Червона рута».
VІ. Підсумок уроку.
-
Що
цікавого та нового ви дізнались на уроці музичного мистецтва?
-
Що
запам’яталось і здивувало вас з біографії творчості композитора М.Леонтовича?
Немає коментарів:
Дописати коментар